Головна » 2016 » Лютий » 12 » Здійснюємо реформи. Змінюємо Україну
Здійснюємо реформи. Змінюємо Україну

Визначною подією у взаємовідносинах держава-нотаріат стало підписання 13 грудня Президентом України змін до законодавства, що стосуються реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і реєстрації бізнесу.

Понад 20 млн. українців звертались щороку до Міністерства юстиції за сервісами, починаючи від народження і закінчуючи реєстрацією квартири чи бізнесу. Тепер низку повноважень, від яких відмовився Мін’юст, виконуватимуть нотаріуси.

Згідно зі змінами, нотаріуси стали повноправними реєстраторами без будь-яких обмежень щодо реєстрації бізнесу та реєстрації прав на нерухоме майно. Такий крок показує довіру Парламенту та Президента нотаріусам. Тобто, нотаріуси - це дійсно професіонали, які довели, що вони можуть достойно нести свою професію та надавати якісні й доступні послуги для наших громадян».

Перелік змін до законодавства в контексті демонополізації та децентралізації щодо прав нотаріусів у процедурі реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і реєстрації бізнесу, що діють з 1.01.2016 р. відбудеться:
  - скорочення проведення державної реєстрації з 15 до 5 робочих днів; запровадження принципу екстериторіальності стосовно інших державних реєстраторів у межах території України по бізнесу та в межах області по нерухомому майну;
  - скасування процедури видачі свідоцтв про право власності на нерухоме майно, яка була складовою державної реєстрації та, як наслідок, можливість укладання договорів на підставі даних реєстру;
  - встановлення диференційованого підходу до сплати адміністративного збору - залежно від строків проведення державної реєстрації;
  - подання та отримання документів за результатом державної реєстрації в електронній формі.

Оновленою справою для нотаріусів, буде робота у сфері державної реєстрації бізнесу. За новим законодавством вводяться наступні зміни:
  - скасування процедури підтвердження юридичною особою відомостей про себе (на сьогодні для підтвердження юридичними особами подано близько 300 тис. реєстраційних карток);
  - запровадження принципу екстериторіальності в межах території України; уніфікація процедур реєстрації бізнесу та громадських формувань, створення єдиного реєстру з 1.01.2017 р.;

Щодо питання фінансового забезпечення діяльності нотаріусів, з 1.01.2016 р. нотаріуси за державну реєстрацію у сферах реєстрації прав на нерухомість та бізнесу отримуватимуть 60% від адміністративного збору.

Начальник Піщанського районного
  управління юстиції