Головна » 2015 » Листопад » 2 » Вшанування 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького
Вшанування 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького

Україна протягом 2015 року на державному рівні урочисто вшановує пам’ять одного із найвизначніших духовних лідерів України митрополита Андрея Шептицького.

Меценатська діяльність Митрополита: Андрей Шептицький був загальновизнаним благодійником і меценатом. Найбільшу підтримку він надавав сиротам і молоді.

Однією з найважливіших акцій Шептицького стала допомога вдовам і сиротам священиків, яку він домігся як член Палати Панів. Під його опікою перебували тисячі воєнних сиріт Першої світової війни: він ініціював відкриття кількох великих сиротинців і притулків. Фінансував “Порадню матерів” (консультація), “Дитячі ясла” й “Українську лічницю” (лікарню).

Шептицький сприяв видавництву журналів для молоді, підтримував організації “Пласт”, “Луг”, “Сокіл-Батько”, “Українська молодь Христові”. Чималу суму грошей пожертвував на Академічний дім, який служив гуртожитком і бібліотекою для багатьох українських студентів.

Митрополит активно ініціював та фінансово підтримував освітні проекти. На власні кошти будував середні школи, надавав матеріальну допомогу приватним закладам освіти імені М. Шашкевича, Б. Грінченка, Князя Данила. Спонсорував приватне народне семикласне шкільництво. Шептицький надавав стипендії молодим українським митцям для здобуття художньої освіти у найкращих навчальних закладах Європи.

Повний текст (Скачати)

Переглядів: 85 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0