Головна » 2016 » Січень » 13 » Вшанували пам’ять Юлії Рябчинської
Вшанували пам’ять Юлії Рябчинської

Сьогодні 13 січня в районі вшанували пам’ять заслуженого майстра спорту СРСР, 2-х разової чемпіонки Радянського Союзу, Срібного призера СРСР, Чемпіонки світу 1971 року у Белграді, Чемпіонки 20-их Олімпійських ігор у Мюнхені, кавалера ордена «Знак Пошани», нашої землячки Юлії Петрівни Бабак – Рябчинської.

Учасники заходу на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Д. Денисовим і головою районної ради Д. Чвалюком вшанували пам’ять хвилиною мовчання та поклали квіти на могилу Юлії Рябчинської.

«Жителі району свято бережуть пам’ять про Юлію Рябчинську, адже свою дорогу у життя, спорт вона розпочала саме з Піщанки. Дякуючи своїй працьовитості, наполегливості, таланту Юлія Петрівна покорила світ. Ми вшановуємо пам’ять людини яка навіть і сьогодні є гордістю своєї батьківщини і прикладом прагнення до нових перемог.» - зазначив перший заступник голови РДА Дмитро Дмитрович. Голова районної ради Дмитро Трохимович висловив усім слова вдячності за знайдений час та змогу сьогодні вшанувати пам’ять нашої землячки.

Довідково:
  Юлія Петрівна Бабак – Рябчинська народилася 26 січня 1946 року в смт.Піщанка Вінницької області в сім’ї селянина.

Після закінчення школи поступила на навчання в Вінницьке медучилище, де вперше на водній станції ДТС «Динамо» взяла в руки весло. Тренер Іванов А.М. відразу помітив надзвичайні здібності дівчини. Після чотирьох років тренувань – перша перемога, а через місяць – значна перемога: другий призер чемпіонату України.

1969 рік – переїзд в місто Одеса, 1970 рік – народження сина Ігоря. В цьому ж році Юлія стає чемпіонкою товариства «Локомотив», призером чемпіонату СРСР, виграє чемпіонат ВЦСПС. В 1971 році – чемпіонка Світу в Югославії.

Самим визначним став 1972 – олімпійський рік.
  • Кубок СРСР – 2 місце;
  • Чемпіонат СРСР – І місце;
  • Перемога на Міжнародних регатах в Мінську, Данії, Германії, Франції, Австралії.

І найвище досягнення – золота нагорода ХХ Олімпійських ігор. Присвоєння найвищих титулів:
  • Заслужений майстер спорту СРСР;
  • Орден «Знак Пошани»;
  • Почесні грамоти Верховної Ради УРСР, ВЦСПС і ЦК ВЛКСМ.

З великою гордістю дивилася проста українська дівчина з невеличкого селища Піщанки, що на Вінниччині, на червоний стяг, а сльози радості одна за одною котилися по її обличчю. Про неї, про її переконливу, заслужену перемогу, говорили всіма мовами світу. А потім повернення на Батьківщину, рідні, близькі, сім’я, вітання, нагороди, зустрічі з друзями, спортсменами…

День 13 січня 1973 року став для Юлії роковим. Під час тренувань в складі збірної команди СРСР на р. Капарча (Поті) вона трагічно загинула. Юлія Рябчинська пішла з життя у молодому віці і юною спортсменкою. Але залишила великий спадок, який завоювала своїм вмінням працювати і здобувати перемогу, йти попереду всіх.

Похована Юля по бажанню батьків тут, у нашій Піщанці, на рідній землі.

На базі Піщанського НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів - гімназія» працює музей, який свято береже пам’ять про славну землячку, містить матеріали про чемпіонку СРСР, Європи, світу, XX Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені, випускницю Піщанської СШ 1964-1965 н.р. Юлію Рябчинську. Серед експонатів - особисті речі Ю.Рябчинської: фотографії, грамоти, матеріали з Меморіалу Ю. Рябчинської в м. Москві (1985 рік), матеріали з Меморіалу пам'яті Ю. Рябчинської, який проводився в Одесі у 2000 і 2002 роках, книга тренера Ю.Рябчинської з міста Москви Антоніни Середіної "Олімпійці та зірки спорту Вінничини". В музеї зберігається перехідний кубок відкритого чемпіонату з волейболу, присвячений пам'яті олімпійської чемпіонки Ю. Рябчинської. Музей є центром виховної роботи серед дітей та молоді не лише НВК - гімназії, але і учнівської молоді району.

Юлія Петрівна Бабак – Рябчинська

Переглядів: 131 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0