Головна » 2015 » Грудень » 11 » У 2016 році обласна влада працюватиме над підвищенням конкурентоспроможності економіки

У 2016 році обласна влада працюватиме над підвищенням конкурентоспроможності економіки, вирішенням соціальних проблем та децентралізацією владних повноважень У ході колегії обласної державної адміністрації, що відбулася під головуванням очільника Вінниччини Валерія Коровія, презентовано проект Програми соціально-економічного розвитку Вінницької області на 2016 рік.

Документ, розроблений Департаментом регіонального економічного розвитку облдержадміністрації, визначає на наступний рік 6 пріоритетів у діяльності регіональної влади: забезпечення безпеки життєдіяльності населення області; зростання конкурентоспроможності економіки регіону; залучення інвестицій та розвиток міжнародних відносин; екологічна безпека навколишнього середовища; розвиток соціальної та туристичної сфери області; розвиток місцевого самоврядування, децентралізація влади та міжбюджетних відносин.

Презентував проект Програми директор Департаменту регіонального економічного розвитку ОДА Олександр Якубик.

Так, за інформацією керівника відомства, у питанні безпеки життєдіяльності протягом 2015 року Вінниччина збудувала 9 опорних пунктів на території Луганської області, спрямовано більше 500 тисяч гривень на будівництво фортифікаційних споруд на придністровській дільниці українсько-молдовського державного кордону, а також виділено кошти на підтримку та розвиток військових частин, розміщених у Вінницькому регіоні. «Не забуті й учасники АТО та члени їх сімей: виплачена матеріальна допомога 131 сім’ї загиблих учасників АТО в сумі біля 4 мільйонів гривень та 437 сім’ям поранених у сумі понад 8 мільйонів гривень. Здійснено закупівлю квартир для 23 сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України та осіб, які втратили кінцівки. Проводиться робота з виділення земельних ділянок учасникам АТО», - повідомив Олександр Якубик.

Серед планів на 2016 рік: розробка та затвердження нової Комплексної правоохоронної програми «Безпечна Вінниччина» на 2016-2020 роки, проведення заходів з облаштування та реконструкції державного кордону в межах Вінницької області, а також фінансування заходів з упровадження автоматизованих системам раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.

Коментуючи позицію щодо зростання конкурентоспроможності регіону, директор Департаменту відзначив позитивну динаміку розвитку області. Так, лише у сфері агропромислового розвитку Вінниччина за підсумками 10 місяців поточного року займає І місце за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідної продукції, за обсягами виробництва м’яса, молока, за чисельністю поголів’я ВРХ, в тому числі корів, та птиці. А обсяг освоєних за 9 місяців капітальних інвестицій у сільськогосподарській галузі збільшився майже у 1,7 рази.

Динамічно розвивається і промисловий сектор регіону.

У 2016 ж році зусилля органів влади за цим напрямом зосереджуватимуться на реалізації комплексних інвестиційних проектів, серед яких: введення в дію нового цеху на ПАТ «Вінницький олієжиркомбінат», створення Вінницького індустріального парку та продовження будівництва ІІ черги птахокомплексу «Вінницький бройлер» ПрАТ

«Зернопродукт МХП». Передбачається також створення Агенції регіонального розвитку Вінницької області.

Низку завдань на наступний рік визначено і за позиціями екологічної безпеки навколишнього середовища, і щодо розвитку міжнародних відносин.

Що ж стосується розвитку соціальної та туристичної сфер області, то лише по освітній, медичній та культурній галузях плануються заходи із завершення добудови Стрижавської та реконструкції Сосонської шкіл Вінницького району, проведення на низці об’єктів енергозберігаючих заходів, забезпечення функціонування Жмеринської та Козятинської лікарень відновного лікування, зміцнення матеріально-технічної бази та проведення ремонтних робіт в обласній клінічній лікарні ім. М.І.Пирогова в рамках відзначення 100-річчя від дня її заснування, реконструкція музею М.Д.Леонтовича в с. Марківка Теплицького району, а також ліквідація аварійності та здійснення ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки національного значення Палацу Потоцьких в м. Тульчин та чимало інших.

Не залишаться поза увагою і питання соціального захисту та зайнятості населення.

У розвитку ж місцевого самоврядування, децентралізації влади та міжбюджетних відносин обласна влада у 2016 році орієнтуватиметься на підтримку ініціатив інститутів громадянського суспільства для вирішення завдань регіональної політики, проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи з жителями територіальних громад області щодо добровільного об’єднання територіальних громад та децентралізації влади, на впровадження енергозберігаючих технологій та реалізацію заходів програми «Питна вода», а також проведення ремонту автомобільних доріг загального користування за рахунок місцевих бюджетів та позабюджетних коштів у вигляді співфінансування.

Варто зауважити, що вже найближчим часом зазначений проект Програми соціально-економічного розвитку області на 2016 рік буде поданий на розгляд та подальше його затвердження депутатським корпусом Вінницької обласної Ради.

Програма економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2016 рік (Скачати)

Переглядів: 121 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0