Головна » 2015 » Грудень » 14 » Сьогодні у Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
13:55
Сьогодні у Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  Відзначається, згідно з Указом Президента № 945/2006 від 10 листопада 2006 року, щорічно цього дня - в день завершення у 1986 році будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

  Зруйнування 4-го енергоблоку, що сталося в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, стало початком не лише велетенської катастрофи планетарного масштабу (адже тільки радіоактивним цезієм було забруднено три чверті території Європи), але й початком великої життєвої трагедії для багатьох українців – працівників станції, мешканців міст Прип’ять і Чорнобиль, навколишніх сіл та віддалених регіонів.

  Одразу ж після вибуху, на місце прибули прип’ятські пожежники. Саме вони взяли на себе найбільшу дозу опромінення й не дали полум’ю перекинутися на 3 енергоблок. Ціною власного життя вони запобігли ще більшому лиху. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.

  Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора вдалося лише в кінці травня 1986 року, мобілізувавши ресурси із всіх республік колишнього Радянського Союзу, та ціною опромінення тисяч ліквідаторів.

  На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і надалі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники.

  За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.

  Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші. Нині з перших ліквідаторів наслідків чорнобильської аварії у живих майже нікого не залишилось.

  Загальну ж кількість постраждалих внаслідок аварії важко визначити навіть сьогодні. Загалом, за офіційними даними, в Україні постраждалими внаслідок катастрофи на ЧАЕС було визнано понад 3 млн. 300 тис. чоловік.

  За інформацією УКРІНФОРМ

 
Переглядів: 120 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar