Головна » 2015 » Жовтень » 12 » Податкова інформує
Податкова інформує

Піщанські платники за дев’ять місяців 2015 року сплатили 1789,1 тис. грн. військового збору

Планові показники перевиконано на 46,5%, або на 567,9 тис. грн. Якщо у січні сума сплаченого військового збору склала 126,9 тис. грн., у травні – 200,6 тис. грн., то у вересні було сплачено 325,8 тис. грн.. Нагадуємо, що цей платіж запроваджено з серпня минулого року зі ставкою 1,5 % від доходів фізичних осіб, які визначаються по аналогії з доходами, що є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, за деяким виключенням. Так, 12 травня 2015 року Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до ПКУ щодо військового збору», який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі/продажу валюти. Крім того, відповідно до Закону України від 18 червня 2015 року №548-VIII «Про внесення зміни до ПКУ щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції» передбачено звільнення від оподаткування даним збором грошового забезпечення учасників АТО. Дані зміни діють з 10.09.2015 року.

За дев’ять місяців ц.р. від піщанських платників надійшло 32137,3 тис. грн. єдиного соціального внеску

Це на 3235,7 тис. грн. перевищило норматив, надходження продовжують стабільно зростати. Піщанське відділення Крижопільської ОДПІ дякує платникам за активну громадську позицію та виконання конституційного обов’язку зі сплати єдиного внеску. Адже сплата ЄСВ – це своєчасні соціальні виплати, які стосуються в першу чергу пенсіонерів та інших малозабезпечених співгромадян. Нагадаємо, що Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється казначейством та відповідно до законодавчо визначених пропорцій перераховується за призначенням на рахунки фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та пенсійного фонду.

Акцизний податок збагатив місцеві бюджети Піщанського району на 1191,7 тис. грн.

За січень-вересень 2015 року суб’єктами господарювання, які на території Піщанського району здійснюють продаж у роздрібній мережі підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів тощо, сплачено до місцевих бюджетів 1191,7 тис. грн. акцизного податку. Нагадуємо, що 28 грудня 2014 року Верховна Рада України ухвалила ЗУ №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким запроваджено новий місцевий податок – акцизний податок з реалізації підакцизних товарів у розмірі 5 відсотків. Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, паливо. Акцизний податок є стабільним додатковим фінансовим ресурсом, який може бути використаний для розвитку місцевих громад. Тому кожна громада може контролювати стан його надходжень шляхом повної легалізації продажів вищевказаних підакцизних товарів. Саме активна позиція громадськості та кожного мешканця територіальної громади може допомогти фахівцям податкових органів на місцях проконтролювати ситуацію з перерахуванням цього податку до бюджету.

Заступник начальника Крижопільської ОДПІ,
  начальник Піщанського відділення