Головна » 2016 » Лютий » 2 » Перспективи реабілітаційного лікування
Перспективи реабілітаційного лікування

Перспективи реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності після перенесених захворювань і травм у 2016 році

Законом України «Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування», що набрав чинності з 1 січня 2015 року визначено право застрахованих осіб на відновлення здоров’я в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Враховуючи позитивну динаміку щодо відновлення здоров’я та працездатності після доліковування працюючих в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів виконавчою дирекцією Вінницького обласного відділення Фонду разом з департаментом охорони здоров’я та головами відбіркових комісій лікувально-профілактичних закладів області було прийнято спільне рішення щодо збільшення кількості путівок на реабілітаційне лікування у 2016 році за кошти Фонду. Тому до Виконавчої дирекції Фонду надіслано пропозиції на виділення у 2016 році для застрахованих осіб Вінницького обласного відділення Фонду 400 путівок до реабілітаційних відділень по 7 профілях захворювань для відновлення здоров’я 432 застрахованих вінничан та членів їх сімей. На їх доліковування у 2016 році планується використати 5855,0 тис. грн., що на 3401,5 тис. грн. більше, ніж було використано на ці цілі у 2015 році. Також, планується забезпечити реабілітаційним лікуванням на 154 особи більше, ніж було оздоровлено у 2015 році.

Після стаціонарного лікування на Вінниччині у цьому році буде направлено на доліковування :
  - 60 осіб після гострого інфаркту міокарду в санаторій «Хмільник»;
  - 72 особи після гострих церебральних порушень в санаторій «Хмільник»;
  - 60 вагітних з патологією в санаторій «Авангард»;
  - 48 осіб з порушенням обміну речовин в санаторій «Збруч»;
  - 48 осіб з порушенням обміну речовин в санаторій «Шаян» Закарпаткурорту;
  - 8 осіб після операцій на органах травлення в санаторій ЗАТ Трускавецькурорту;
  - 20 дорослих та їх 20 хворих дітей з порушенням обміну речовин в санаторій «Березовий гай» Миргородкурорту.

Аналіз випадків тимчасової непрацездатності показав, що у Вінницькій області значна кількість застрахованих осіб, які перенесли ортопедичні операції та опікові травми після стаціонарного лікування потребували відновлення здоров»я в умовах санаторно-курортних закладів. Тому, у 2016 році замовлено:
  - 60 путівок до санаторію «Хмільник» на відновлювальне лікування після ортопедичних операцій дорослих,
  - 12 путівок до санаторію «Авангард» на відновлювальне лікування післяопікових хворих дорослих,
  - 12 путівок до санаторію «Авангард» на відновлювальне лікування післяопікових хворих дітей у супроводі дорослих.

Прогнозується, що збільшення кількості путівок на реабілітаційне санаторно-курортне лікування повинно швидше відновити працездатність більшої кількості застрахованих осіб Вінниччини та і як результат, у тому числі зменшити витрати Фонду на оплату лікарняних листків.

Переглядів: 71 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0