Головна » 2015 » Листопад » 9 » Паління - це найбільша з причин смерті, яку можна відвернути!
Паління - це найбільша з причин смерті, яку можна відвернути!

Чому ж саме людина починає палити, якщо паління супроводжується серйозними захворюваннями?

Одна з основних причин цікавість. Інша причина наслідування дорослих. У сім'ях, де не палять, курцями стають не більше ніж 25% дітей, у тих, що палять більше половини. У багатьох паління пояснюється бажанням наслідувати приклад товаришів або героїв фільмів.

Не можна не зважати і на той факт, що нерідко дітей змушують палити заядлі курці, принижуючи прізвиськами на зразок "матусин синочок", докоряючи їм, що не вийшли з-під опіки батьків, несамостійні. І нестійкі під натиском, щоб догодити товаришам, запалюють першу, другу, третю. Дуже швидко паління стає звичкою.

Деяким цигарка надає почуття впевненості, особливо при спілкуванні з дівчиною, в незнайомій компанії. Сигаретою приглушують хвилювання, неприємність, страх.

Поширення куріння серед дівчат переважно - данина моді. 60% дівчат-курців вважають, що палити — "привабливо", інші відповідають, що "палять, бажаючи сподобатися", "бажаючи привернути до себе увагу". Часто дівчат залучають до паління в компаніях, де вважається, що дівчина, яка палить, "краще виглядає", "виглядає самостійно" і тому тягнуться до сигарети.

Одна з головних причин паління у підлітків - самовираження. У хлопчиків - це неначе символ своєї самостійності. Не випадково досить часто можна почути таку фразу "А чому ти не палиш, - ти що не мужчина?". І ми намагаємося виглядати справжнім мужчиною.

Найефективнішим методом боротьби зі шкідливими звичками є їх попередження. Найпростіше і найскладніше – це взяти відповідальність за своє здоров'я.

4 литопада 2015 року фахівцями із соціальної роботи Піщанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Токарчук Людмилою Олександрівною та Редько Тетяною Анатоліївною проведено груповий захід «Куріння підступна пастка» із школярами Городищеньської ЗОШ.

Основна мета такого заходу – сформувати мотивацію до здорового способу життя , вироблення у дітей та молоді усвідомленого ставлення до свого здоров’я. Під час заходу учні переглянули цікаві та змістовні відеофільми і презентації щодо дотримання правил та норм здорового способу життя та отримали роздатковий матеріали з порадами як зміцнити своє здоров’я.

Пам'ятаймо, що у кожного з нас – лише одне серце та одне життя, і як ми його проживемо, великою мірою залежить від нас. Жоден лікар, жодна державна програма не зроблять нас здоровими. Здоровими зробити себе можемо тільки ми.

Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О.

Паління - це найбільша з причин смерті, яку можна відвернути!

Переглядів: 135 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0