Головна » 2015 » Грудень » 4 » Міжнародний день інвалідів
Міжнародний день інвалідів

У Міжнародний день інвалідів традиційно говорять про необхідність інтеграції людей з обмеженими можливостями у активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище.

В світі живе більше п'ятисот мільйонів інвалідів, що складає 10 відсотків всього населення.

У теперішній час в Україні проживає понад 2,7 млн. інвалідів (в т.ч. понад 165 тисяч дітей). Із загальної чисельності інвалідів понад 600 тис. працює, що є недостатнім рівнем працевлаштування інвалідів порівняно з іншими країнами.

Разом із зростанням населення на планеті продовжує зростати і число інвалідів. Одними з чинників, що викликають подібне зростання, є війни і інші форми насильства, недостатня медична допомога, стихійні та інші лиха.

Дуже часто існуючі фізичні і соціальні бар'єри перешкоджають повноцінній участі інвалідів в житті суспільстві. Це відбувається повсюдно і тому такі люди, позбавлені допомоги і вразливі до небезпек, часто страждають від самотності і незахищеності.

Кожного року 3 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день інвалідів. Це справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

3 грудня 2015 р. працівниками районної державної адміністрації, районної ради та фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ було здійснено виїзд в сім'ї де є діти та особи з функціональними обмеженнями (прикутих до ліжка). Було вручено подарункові набори, висловленні слова вдячності їх батькам, рідним доброго здоров'я, довголіття, оптимізму та благополуччя.

Також на базі Піщанського районного центру зайнятості відбулося засідання «круглого столу» для осіб з обмеженими фізичними можливостями за участю органів місцевої влади, роботодавців та соціальних партнерів. В заході взяли участь: заступник голови Піщанської РДА – Ковтюк Михайло Олексійович; фахівець із соціальної роботи Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Редько Тетяна Анатоліївна; провідний спеціаліст Управління соціального захисту населення Піщанської РДА – Олійник Оксана Петрівна, представники роботодавців: ПСП « Промінь» - Брайлян Олена Михайлівна, СВКП «Колос» - Редько Ольга Миколаївна, СВК « Прогрес» - Сомик Тамара Василівна.

Присутніми були особи з обмеженими можливостями, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

По завершенні круглого столу учасниками засідання підготовлені спільні рекомендації щодо вирішення нагальних проблем покращення обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями шляхом тісної співпраці центру зайнятості з соціальними партнерами та органами місцевої влади, які б сприяли послідовній та систематичній роботі з питань їхнього працевлаштування.

Фахівець із соціальної роботи
Токарчук Л.О.