Головна » 2016 » Січень » 26 » Куріння під час вагітності
08:43
Куріння під час вагітності

  25 січня 2015 року фахівцями із соціальної роботи Піщанського РЦСССДМ Токарчук Людмилою Олександрівною, Редько Тетяною Анатоліївною та лікарем-гінекологом Головатюком Василем Петровичем в консультаційному пункті при жіночій консультації з вагітними жінками було проведено груповий захід: «Здоровий спосіб життя. Вплив шкідливих звичок вагітної матері на здоров’я майбутньої дитини».

  Останнім часом у світі спостерігається загрозливе зростання кількості жінок, що палять. В Україні щоденно курить 45 % дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок; серед молоді курить 45 % юнаків і 35 % дівчат[ 68 % курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння, а серед тих, хто будь-коли курив щодня, 26 % вже є колишніми курцями. Понад 90 % населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях. Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни. Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців; Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців; За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.

  Вражаюча статистика шкоди паління. Багато жінок не замислюються про те, що куріння під час вагітності пов’язано з цілим рядом негативних впливів. Куріння у багато разів збільшує ризик виникнення різних ускладнень при вагітності. Доведено наявність тісного зв’язку між курінням, з одного боку та викиднями, а також передчасними пологами, — з іншого. Так, у жінок, що викурюють в день одну або більше пачок сигарет, частота викиднів в 1,5 рази вище, ніж у некурящих. А якщо куріння до того ж поєднується з вживанням алкоголю, то ризик викидня зростає в 4,5 рази. До того ж рівень смертності дітей при пологах (синдром раптової дитячої смерті) у матерів, що палять в середньому на 30% вище, ніж у ти, хто не палить. Особливо висока у жінок, що палять смертність близнюків.

  Куріння під час вагітності негативно впливає на стан периферичного кровообігу у жінок, що в свою чергу призводить до гіпоксії плоду (нестачі кисню). Це відбувається тому, що оксид вуглецю, що міститься в тютюновому диму, зв’язується з гемоглобіном крові, перетворюючи його в карбоксигемоглобін, що не здатний переносити кисень до клітин тіла і в тому числі до зростаючого організму малюка. Наслідком нестачі кисню плід розвивається повільно, а це в свою чергу призводить до того що у жінок, що палять, частіше всього, народжуються недоношені діти з масою тіла менше 2500 гр., А також зі зниженими іншими параметрами (довжиною тіла, окружністю голови і грудної клітини ).

  Шкідливі наслідки куріння для вагітних
  Матері, що палять під час вагітності, швидше за все, будуть продовжувати палити після народження дитини, і що впливають на мозок впливі нікотину буде відбуватися при вигодовуванні грудним молоком, і вдиханні повітря в будинку. А куріння в будинку, як відомо, робить найбільше навантаження шкідливими речовинами на організми некурящих людей. У цьому виявляється ризик «пасивного паління».

  Жирність грудного молока у матерів, що палять зазвичай низька. Нікотин здатний проникати в молочні залози у вагітних і годуючих жінок, через що у них спостерігається недостатнє утворення молока, в результаті чого мати дуже рано закінчує годувати дитину грудьми, але ж ніяке дитяче харчування не в силах повною мірою замінити материнське молоко.

  Діти, які народилися у матерів, що палять, характеризуються уповільненням не тільки фізичного, а й інтелектуального та емоційного розвитку. Вони пізніше починають читати і рахувати, у них відзначається відставання у рості від їхніх однолітків. Куріння під час вагітності призводить до того, що велика кількість таких дітей госпіталізується з приводу важких проявів пневмонії і бронхіту, у них дуже високий ризик розвитку астми в молодшому віці.

  Отже, для народження здорової дитини, вам необхідно докласти максимум зусиль для того, що б позбавиться від такої згубної звички як куріння. Медики вважають, що куріння під час вагітності завдає величезної шкоди організму жінки і дитини, і вважають своїм обов’язком попередити майбутніх матерів про можливі наслідки такого безвідповідальної поведінки. Ваше здоров’я і здоров’я майбутнього малюка залежить тільки від вас!

  Фахівець із соціальної роботи
Токарчук Л.О.  

Куріння під час вагітності


 
Переглядів: 123 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar