Головна » 2016 » Лютий » 12 » Кожній дитині потрібна родина
Кожній дитині потрібна родина

В рамках співпраці Піщанського РЦСССДМ та Піщанського РЦЗ 05.02.2016 року проведено груповий захід на тему: «Кожній дитині потрібна родина», з молоддю до 35 років, які перебувають на обліку в центрі зайнятості . Даний захід спрямований на рекрутування кандидатів у прийомні батьки та батьки – вихователі, з метою розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Учасники заходу переглянули відеоролики до поданої теми з подальшим обговоренням, проведено анкетування «Як стати гарними батьками», обговорено статистичні дані про кількість дітей, які потребують влаштування в сімейні форми виховання, як у Піщанському районі так і по області.

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих є наслідком втрати дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання. Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Рішення про утворення прийомної сім’ї приймається районною державною адміністрацією на підставі заяви сім’ї або окремої особи, які виявили бажання утворити прийомну сім’ю, за поданням відповідного висновку служби у справах дітей райдержадміністрації про можливість утворення прийомної сім’ї за результатами проходження курсу підготовки і рекомендацією обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На підставі зазначеного рішення укладається договір про влаштування дітей до прийомної сім’ї на виховання та спільне проживання.

Опіка, піклування встановлюються для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна, піклувальника враховується бажання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Особи, в сім’ї яких влаштовуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, зобов’язані пройти за направленням служби у справах дітей курс навчання з проблем виховання таких дітей в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Родичі дитини, які мають намір взяти її під опіку, піклування, курс навчання не проходять.

Даний захід підготували і провели фахівці із соціальної роботи Піщанського РЦСССДМ : Редько Тетяна Анатоліївна і Токарчук Людмила Олександрівна. Всі учасники заходу отримали буклети і листівки виготовлені фахівцями.

Кожній дитині потрібна родина

Переглядів: 170 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0