Головна » 2016 » Лютий » 5 » Держава передбачила у 2016 році 869 млн. грн.
Держава передбачила у 2016 році 869 млн. грн.

Держава передбачила у 2016 році 869 млн. грн. на програму відшкодування "теплих" кредитів, - Геннадій Зубко

Державна програма «теплих» кредитів показала свою ефективність у минулому році, і Мінрегіон відстояв її продовження у 2016 році. Це реальний інструмент для громадян заощадити на оплаті комунальних послуг. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на брифінгу в четвер, коментуючи прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України.

«Фінансування програми збільшено з Державного бюджету до 700 млн. грн. Також з минулого року перейшли 169 млн. грн., які будуть використані у цьому році», - розповів Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України додав, що у Держбюджеті на 2016 рік передбачено 3 млрд. грн. на Державний фонд регіонального розвитку, 1 млрд. грн. на субвенцію для підтримки об’єднаних територіальних громад, 1,9 млрд. грн. – для соціально-економічного розвитку окремих територій. Ці кошти можуть спрямовуватись на інфраструктурні проекти, серед яких і проекти з енергоефективності.

Урядовець нагадав, що механізм відшкодування «теплих» кредитів передбачає компенсацію частини суми кредитів в 20% - для громадян на придбання негазових котлів, 30% - для громадян на енергоефективні заходи та 40% - для ОСББ на енергоефективні заходи. Держава також передбачила компенсацію у 70% на відшкодування кредитів для субсидіантів.

«Збільшення розміру компенсації для субсидіантів покращило ситуацію із залученням кредитів ОСББ, які отримали більше можливостей заохочувати мешканців будинків брати участь у термомодернізації», - пояснив він.

Геннадій Зубко додав, що в продовження державної програми «теплих» кредитів сьогодні вже прийнято 81 місцеву програму відшкодування кредитів для населення та ОСББ, а ще понад 120 розробляються.

Переглядів: 61 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0