Головна » 2015 » Жовтень » 12 » Чистота співу — чистота життя
Чистота співу — чистота життя

Ці слова стали девізом хорового фестивалю ім. Павла Муравського. Цьогорічний обласний фестиваль хорового співу присвячений річниці смерті видатного маестро, нашого земляка Павла Муравського.

Слід зазначити, що Павло Муравський – видатний український хоровий диригент, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, професор Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, почесний академік Академії мистецтв України, Герой України, якого знав і шанує увесь світ. Конкурс-фестиваль започаткований у 2010 році з ініціативи управління культури і туризму облдержадміністрації, відділу культури і туризму Піщанської райдержадміністрації та обласного центру народної творчості. Цей захід став визначною просвітницькою подією на Вінниччині, справжнім святом музики і таланту.

Вдало підібраний репертуар продемонстрував сценічну та виконавську культуру кращих з кращих народних аматорських колективів Вінниччини:
  - народний аматорський хоровий колектив Тульчинського училища культури, керівник Любов Грушко;
  - народна аматорська хорова капела «Відлуння» Томашпільського РБК, керівник Олена Панчук;
  - хоровий колектив «Зачарована долина» Дмитрашківського СБК, керівник Юрій Луньов;
  - народний аматорський хоровий колектив працівників культури Вінницького району, керівник Ігор Кочурський;
  - народний аматорський хор «Вінок Поділля імені Віталія Іжевського» Іллінецького РБК, керівник Олена Кузьміна;
  - народний аматорський хоровий колектив агрофірми «Ольгопіль» Чечельницького району, керівник Валентина Футимська;
  - народна аматорська хорова капела «Діброва» Піщанського РБК, керівник заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв Придністровської Молдовської Республіки Федір Ущаповський, диригент – відмінник освіти України Катерина Семко.

Вітали колективи голова райдержадміністрації П. Десятник, перший заступник голови райдержадміністрації Д. Денисов, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації С. Дреліховська, провідний методист з вокально – хорового мистецтва обласного центру народної творчості Н.Джус, сільський голова с. Дмитрашківка О. Луньова, голова Наглядової Ради Благодійного фонду «Хорова школа Павла Муравського» О. Шокало.

За вагомий внесок у збереження, розвиток і популяризацію хорового мистецтва, майстерність і досконале виконання музичних творів представлених на конкурсі колективи нагороджено подяками управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації а також пам’ятними подарунками від організаторів свята.

Чистота співу — чистота життя

Переглядів: 259 | Додав: dima | Рейтинг: 5.0/1